Кількість
|
Вартість
|
||
|
Оригінатір – ННЦ «Інститут землеробства НААН» .
Внесений до Державного реєстру сортів України з 2013 року
Сорт створено методом індивідуального добору з третього покоління гібридної комбінації.
Різновидність – еритроспермум. Кущ напівпрямостоячий. Стебло міцне, слабо виповнене, висотою 80–90 см. Листя, стебло та колос – неопушені, глянцеві, світлозелені. Листки великі за довжиною і шириною, яскраво-зеленого кольору, без воскового нальоту. Після достигання стебло та колос мають білий колір. Колос циліндричний, довжиною 8–9 см, середньої щільності. Колоскова луска – яйцеподібна з добре вираженою нервацією. Зубець колоскової луски прямий, тонкий, середньої довжини. Плече вузьке, скошене. Киль добре виявлений.
Остюки розходяться в сторони, цупкі, солом`яно-жовті. Зерно червоне, крупне, яйцепо-дібної форми. Борозенка неглибока, чубчик середньо-опушений. Маса 1000 зерен – 48,6 г. За якісними показниками відповідає вимогам, що ставляться до цінних пшениць. Зерно містить до 14 % білка, 32 % сирої клейковини. Борошномельні та хлібопекарські властивості добрі, сила борошна 320 о.а., об`єм хліба 620 мм. Сорт середньостиглий, дозріває за 280–285 днів, високов-рожайний. Під час сортовипробування (2007–2009 рр.) середня врожайність становила 9,75 т/га, що на 2,05 т/га перевищує стандарт.
Зимостійкість – вище середньої.
Висока стійкість до вилягання, борошнистої роси, септоріозу та фузаріозу колоса, стікання та проростання зерна в колосі, осипання.
Особливості технології вирощування
Норма висіву 4,5-5,0 млн. схожих насінин на гектар. Добре реагує на внесення мінеральних добрив, формує на них високі врожаї.
Сорт інтенсивного типу. Рекомендується для вирощування в зоні Полісся та Лісостепу України.