При роботі будь-якої рухомий техніки, в тому числі, тачок і візків, основне навантаження виявляється на ходову частину. Як відомо, основним компонентом цієї системи вважаються саме ролики. Часто рухоме обладнання використовується в умовах більш високих навантажень, ніж це передбачається виробником. Відповідно, коліщатка зношуються набагато швидше. Передчасний вихід з ладу роликів, як правило, обумовлений неправильною експлуатацією або неправильним вибором виробів для конкретних умов застосування.

Особливості застосування

Вогнетривкі (термостійкі) колеса рекомендовані до використання в умовах високотемпературних параметрів. Ці ролики входять в окрему групу, їх можна зустріти:

в промисловому морозильній і холодильному обладнанні;
в сушильних системах;
в пекарнях, коптильнях, кондитерських цехах;
в ротаційних установках.
В основі конструкції можуть застосовуватися три типи підшипників: кулькові, роликові або пристрою ковзання. Перші є найбільш практичними і довговічними, характеризуються підвищеною вантажопідйомністю. Другі мають унікальну структурою, що дозволяє не допустити передчасне зношування. Треті призначені для роботи в умовах невисоких навантажень.

Переваги термостійких роликів

Для таких коліс характерні такі переваги:

Підвищена вантажопідйомність. Багато термостійкі ролики для пекарень дозволяють витримувати до 300 кг на одну одиницю.
Невелика навантаження на поверхню підлоги. Тут мова йде безпосередньо про колесах, виконаних з фенолу і полімерів. Тому використання таких виробів актуально в приміщеннях з плиткою, наливними підлогами та іншими крихкими поверхнями, які вимагають особливого поводження.
Стійкість по відношенню до впливу хімічних реагентів, агресивних середовищ, в тому числі, миючих засобів.
Висока ремонтопридатність. Якщо підшипник швидко зноситься, його без проблем можна замінити.
Стійкість роликів до різних механічних впливів і деформацій.
Простота обслуговування. Колеса для термостійких тачок не вимагають особливого догляду, їх досить періодично очищати від бруду.
Стійкість до впливу різких перепадів, критично високих і низьких температур.
Довгий термін служби, практичність.
Основна особливість таких виробів полягає в тому, що вони розроблені для експлуатації в широкому температурному діапазоні - від -100 до +600 градусів. В цілому, ці показники можуть відрізнятися в залежності від конкретних умов і призначення, а також від марки роликів. На вартість продукції впливає матеріал, який використовувався при виробництві.

Деякі види виробів

Залежно від матеріалу можна виділити кілька категорій роликів:

Алюмінієві. Такі пристрої призначені для роботи в умовах високих температур (до +300 градусів). Основна особливість цього матеріалу полягає в доступній вартості. Але необхідно враховувати, що алюміній надає досить високе навантаження на підлогову поверхню. Тому застосування допускається на бетонних або металевих підлогах, а також на кахельної плитці.
З термопластичної гуми. Такий тип роликів характеризується стійкістю до дії вологи, мастильних рідин і хімічних реагентів. Колеса з термопластичної гуми є оптимальне співвідношення доступної вартості і непоганої якості.
З полімерів. Такі вироби виготовляються з високотехнологічних матеріалів. Цей тип пристроїв з'явився в продажу не так давно. Основна перевага роликів полягає в тому, що при експлуатації тачки вони надають мінімальний тиск на поверхню підлоги, відповідно, не будуть залишати слідів навіть на наливному покритті.
Чавунні. Такий тип коліс можна назвати самим міцним. Вартість виробів визначається їх діаметром, максимальною вантажопідйомністю та іншими параметрами.
При виборі роликів необхідно враховувати особливості і цілісність підлогового покриття, а також тип вантажів, що транспортуються і їх вага. Повинні братися до уваги і особливості навколишнього середовища. Потрібно врахувати тип конструкції - з поворотним або безповоротним кронштейном. Перші краще вибирати, якщо необхідно забезпечити високу маневреність тачки.

Джерело: сайт fregat.com.ua