У сівозміні соя - хороший попередник для ярих культур, а її ранньостиглі сорти - і для озимої пшениці, особливо при вирощуванні в південній лісостеповій зоні.

У свою чергу, високі врожаї сої одержують при розміщенні її після кукурудзи на зерно і озимої пшениці. Висів сої після цукрового буряка призводить до значного зниження врожайності зерна, особливо в умовах нестачі вологи.

На частині площ вирощувані на пару культури, при висіві в класичному ланці горох - вика - овес - кукурудза на силос - пшениця озима - буряк цукровий, можна замінити соєю, отримавши продуктивну ланку сівозміни для озимої пшениці та кукурудзи на зерно. При цьому незначно знижується середня врожайність зерна, однак прибутковість зростає.

У разі добросовісної закладення в ґрунт пожнивних решток удобреному кукурудзи, урожай сої може бути таким же, як після пшениці озимої.

В умовах достатнього зволоження грунту сою можна висівати і після цукрових буряків. Так, урожай сої на Білоцерківській ДСС в ланці цукрові буряки - ячмінь - соя в 2010, 2012 роках склав 2,83 т / га, а в сприятливих умовах 2011 року - 3,9 т / га.Сою не рекомендується висівати після бобових (гороху, квасолі, нуту) і багаторічних трав, оскільки зростає ризик її поразки кореневими гнилями. Після соняшнику або ріпаку сою може вразити склеротініоз.

У чотирьох-пятіпольний сівозмінах (короткоротаційних) частка сої може становити 20-25%. На Веселоподільського ОСС, в ході досліджень, при четирехпольние зернопропашной сівозміні сіяли цукровий буряк, потім сою, потім озиму пшеницю.

Для формування 100 кг зерна сої необхідно:
азоту - 7,5 кг;
фосфору - 1,8 кг;
калію - 2,2 кг

Слід контролювати рівень забезпечення грунту поживними елементами (мінеральним азотом, рухомим фосфором, обмінним калієм) і удобрювати при необхідності. До 70% потреб в азоті бобові задовольняють завдяки азотфіксації з повітря бульбочкових бактерій, з якими знаходяться в симбіозі.

Рівень pH грунту має дорівнювати 6,5-7,0. При ротації сівозміни слід одноразово провести її вапнування. Соя здатна отримувати з нижніх шарів грунту і включати в кругообіг харчування інших культур важкорозчинні сполуки.

Після себе вона залишає:
азоту - 60-80 кг / га;
фосфору - 20-30 кг / га;
калію - 35-45 кг / га

Отже, частка добрив може бути в межах N20-30P50-60K60-70, Mg40-50 кг / га. Азотну підгодівлю сої слід проводити в разі, якщо кількість бульбашок на кореневій системі менше п'яти і при розламуванні клубеньков спостерігається сіре забарвлення. При нормальній азотфиксации бульбашок більше, вони круглі, рожеві, добре розвинені, і підживлення рослині не потрібно.

Більше 50% елементів живлення соя використовує в пору цвітіння, до 30-40% - на початку наливу зерна.
Застосування для боротьби з бур'янами гербіцидів пригнічує ріст і розвиток рослини, що призводить до зменшення врожаю. Обробка рослин комплексним гуматний добривом Добрин з розрахунку 2 л / га через 5-7 днів після використання гербіцидів (і повторно - через 14-20 днів), сприяла збільшенню врожаю сої на 0,5-1,0 т / га. Це цілком окупає витрати на застосування добрива.