В усьому світі зараз спостерігається бум на білу кукурудзу. В Мексиці жовту взагалі сприймають виключно на корм худобі, лише біла для людини, а тортильї, це відоме мексиканське блюдо, готують саме з білої кукурудзи.

Біла кукурудза не містить помаранчево-жовтих пігментів  — каротиноїдів!

Вона підходить для дієтичного харчування та має лікувальні властивості, є гіпоалергенним продуктом, а також можна вживати дітям від 1 року та літнім людям.

Але у сортів з білим зерном є один мінус — після посіву поруч жовтих сортів, білий колір після перезапилення, якщо вітер буде нести пилок від жовтих до білих, то зерно на качані стане рябим, мармуровим, тобто на одному качані будуть білі і жовті зерна. Над цією проблемою працювала стартап-компанія «‎Мнагор»‎ — заснована випускниками Вінницького національного аграрного університету, саме вона першою в Україні запропонувала суперсолодкий (понад 20% цукрів) сорт білої кукурудзи: Білий Кролик! І ось, завдяки багаторічним дослідам їм вдалося розв’язати цю проблему.

“Ми додатково селекціонували нові біколор сорти — Мармурова, Український Біколор, Палітра та Прометей, а особливістю їх є те, що виведені вони на основі саме із білої кукурудзи, і тому генетично вони ближчі до білої кукурудзи ніж інші жовті сорти. І саме із цими сортами можна висівати наші молочно білі сорти Білий Кролик та Монблан, майже без втрати молочно-білого кольору”, — зазначає власник компанії Мнагор, Михайло Нагорняк.

Варто зазначити, що сорт «‎Монблан» має яскравіший молочно-білий колір, ніж інші сорти білої кукурудзи. Також він характеризується високим вмістом цукрів та великою довжиною початків — до 23 сантиметрів і придатний для консервування та навіть для заморозки та експорту. Але Білий Кролик раніше достигає та смачніший саме для дітей, їх від Кролика за вуха не відтягнути;))

Як зазначає Михайло Нагорняк, в Україні справжній ажіотажний попит на білу та біколор кукурудзу очікується вже за 2-3 роки, більше того, вже цього року насіння наших унікальних білих та біколор сортів в дефіциті, тому не радимо чекати весни, а замовляти новинки вже зараз! Для тих, хто хоче спробувати але вагається, ми створили безкоштовну гарячу лінію з агроконсультацій: (067) 236-17-16.

Фермери та городники, хто в минулому році спробував білу кукурудзу, всі подвоїли замовлення насіння, адже в минулому році на овочевих ринках був шалений попит саме на качани із білим зерном.