Більшість багаторічних квітучих чагарників, які використовуються для озеленення в нашій країні, листяні, а їх період цвітіння триває від 3 тижнів до декількох місяців. Серед найбільш бажаних квітучих чагарників в нашій країні є почвопокривні.

Форзиція

Одним з найбільш ранніх квітучих чагарників в нашій країні є форзиція. Являє собою листопадний чагарник з високою декоративною цінністю. Він також є фаворитом через швидке зростання. Цвіте вже в березні-квітні, а іноді й раніше. Її кольори пофарбовані в яскраво-жовтий колір. Вона любить пряме сонячне світло, але може терпіти і півтінь. Холодостійкий вид витримує низькі температури взимку. Процвітає на будь-яких грунтах, любить помірний полив.

Чебрець

Трав'яниста багаторічна рослина з характерним сильним ароматом. Цвіте з червня по вересень. Чебрець любить сонячне і тепле місце. Він легко зимує на відкритому повітрі. Потребує добре дренованим і багатою поживними речовинами грунті. Віддає перевагу помірний полив.

Звіробій

Звіробій-невисокий, вічнозелений чагарник, який цвіте з червня по вересень жовтими квітами. Він може процвітати як на сонці, так і в тіні. Він холодостійкий і потребує помірного поливу. Підходить для альпінаріїв, скельних куточків і квіткових бордюрів. Медоносна рослина сильно приваблює бджіл.

Лаванда

Одним з улюблених чагарників багатьох садівників є лаванда. Вона виділяє приємний аромат, а її квіти багаті ефірним маслом. Лаванда відчуває себе добре на сонячному і захищеному від вітру місці. Їй подобаються кам'яні і піщані ґрунти з хорошим дренажем. Має безліч переваг для здоров'я.

Гортензія

Улюблений декоративний чагарник, який використовується як прикраса двору, на балконі і в інтер'єрі будинку. Цвіте з червня по вересень в різноманітті кольорів. Віддає перевагу півтінь, живильну і помірно вологий грунт.

Спірея

Швидко зростаючий квітка, високо цінується за своє рясне цвітіння і легке вирощування. Спірея любить яскраве сонце, поживний грунт і помірний полив. Витримує посуху.

Флокс

Флокс є гарне ароматне рослина, яке прикрашає квіткові садові клумби, бордюри і альпінарії. В саду він вважає за краще півтінь, грунт багату поживними речовинами, необхідний помірним поливом.

Рододендрон

Рододендрон-квітучий вічнозелений чагарник. Характеризується рясним і тривалим цвітінням. Віддає перевагу напівтінисте місце, захищене від вітру. Йому потрібна грунт з кислою реакцією. Потрібен регулярний полив. Він може перезимувати в саду. На грядку можна висаджувати як самостійно, так і в колірну композицію.

Рожец

Являє собою багаторічна вічнозелена рослина, що досягає 20 см. Висота. Декоративне значення мають як квіти, так і сріблястий листової стіл. Цвіте в травні місяці. Посадка в сонячному місці. Він підходить для альпінаріїв, скельних куточків, квіткових бюрдюров. Він не вимогливий, він переносить посуху.

Еріка

Вічнозелений чагарник з рясним цвітінням. Еріку можна використовувати для самостійної посадки, а також в альпінарії або на клумбі. Любить яскраве сонце і добре дренированную грунт.