Як свідчать останні декілька років, погодні умови в Україні істотно змінилися. І виникає серйозна проблема, бо вітчизняне с/г виробництво орієнтоване на певні агро кліматичні районовані території. Так було визначено в 60 – ті роки й триває досі.

Однак, глобальні зміни клімату призвели до змін в агрокліматичному районуванні. Відбулися  вони, за рахунок зростання теплозабезпечення рослин в вегетаційний період, тобто кількість тепла, яку може отримати рослина, значно збільшилась і не тільки в південних районах, а й по всій території України. Без адаптації до даних кліматичних змін, ведення с/г виробництва стає проблематичним.

Радікс ПерфектаЗима стала більш м’якою та коротшою. Середня температура зросла на 1,5-1,8 градуса, приблизно на місяць скоротилась тривалість зимового періоду. Весняний сезон характерний тим, що став значно коротшим, тобто швидше відбувається перехід температури через плюс 15 градусів, коли вже по суті настає літо. І цей перехід, як правило, відбувається майже на 2 тижні раніше, чим було. Для весни характерно, з однієї сторони, інколи повільне настання тепла в першій половині весни, проте в другій половині весняного періоду воно наступає значно стрімкіше та швидше. За рахунок цього подовжується, відповідно, літній період.

Для літа, в цілому, характерною особливістю являється зростання температури на 0,2-0,3 градуса по території України. Це як би і не багато, проте, з іншої сторони, з кожним роком все частіше з’являються умови, при яких виникають засухи.

Такі зміни призводять до того, що літні кліматичні умови в Україні будуть приблизно нагадувати кліматичні умови Балканського півострову Болгарія, Північна Греція.

Але часте пониження температури повітря у травні (середня температура вдень: +18ºС, вночі +7ºС),  призводить до того, що на полях кукурудзи спостерігається фосфорне голодування.

Саме тому, вже понад п'ять років науковці компанії МНАГОР шукали формулу, щоб захистити рослину від засухи та ранньовесняних холодів. І одним із таких рішень стала технологія Радікс Перфекта: мнагоровська технологія спеціального обробітку насіння, що сприяє в двічі швидшому росту кореня, і розчиняється наявний у ґрунті фосфор і стає доступніший рослині, що так потрібен на ранніх етапах розвитку.

Що собою являє дана техноллогія:

  • це обробка насіння унікальним біостимулятором;
  • бактерії, якими обробляєтсья насіння, заселяються в ризосфері, харчуються кореневими виділеннями (від 10 до 30% фотосинтезу вуглецю);
  • сприяє посиленому росту кореневої системи, виділяючи метаболіти росту;
  • розчиняють фосфор, виділеннями фітази (ферменти), що зазвичай при понижених температурах ранньою весною був недоступний рослині.
  • тому весь цей комплекс впливає на значно більший розвиток кореневої системи, кращому проникненню коренів у грунт та покращує доступ до води та поживних речовин.

Копанія Мнагор  - це легендарна для України компанія, що позиціонується на селекції нової для українців культури - солодкої кукурудзи, що є нішевою культурою та вимагає значно більшого вологозабезпечення, ніж зернова кукурудза. Зараз компанія МНАГОР є флагманом ринку насіння цукрової кукурудзи, і національним надбанням для України. Вже понад 15 років популяризує споживання населенням качанів солодкої кукурудзи, консультації та супровід вирощування фермерами.

Такій популяризації та появі нових ультраранніх українських гібридів завдячують саме амбітним мнагоровцям, що першими почали рухати цю справу в Україні!!!

Унікальність Мнагоровської технології Радікс Перфекта полягає в інноваційній системі вприску та інкрустації бактерії прямо в насінні, зберігаючи та бактерії до попадання в природнє середовище та в кінцевому результаті впливає на стабільність поводження рослини на фермерських полях в критичні моменти холодів та засухи.

Ще одна особливість технології Радікс Перфекта, що вона має пробіотичний ефект, адже препарат із насіння розселяється у прикореневій зоні і витісняючи хвороботворні патогени, зокрема такі, як фузаріоз (Fusarium oxysporum Schlecht. Emend; F. Sambucinum Fucki.; F. solani), ризоктоніозу (Rhizoctonia solani Kuhn.) та ін.

Отже, Радікс Перфекта, унікальна технологія, що в критичних умовах: засуха та холодна весна, захищає солодку кукурудзу та значно підвищує врожайність та якість.

Тому всі гібриди солодкої кукурудзи компанії МНАГОР: Дейнеріс (Барселона), Фіона (Солодка Мрія), Роттердам, Герміона, Джамала, Чемпіон, НБМ, Орландо, Джульєтта, Мармурова та Білий Кролик починаючи з 2020 року оброблені Радікс Перфекта і є найбільш адаптовані до нових природно-кліматичних умов, мають захист від посухи та холодів.

Щодо термінів вегетації та спробі перенести посів на більш ранні строки, то необхідно провести відповідні дослідження і встановити ті оптимальні умови, зокрема, строки посіву та вплив весняних заморозків, а також зміни в технології вирощування, строки внесення добрив та гербіцидів тощо. Однозначної відповіді зараз не може дати ніхто, оскільки це потребує серйозних досліджень, але хто ризикує, і висіває раніше, може значно дорожче потім реалізувати качани солодкої кукурудзи, адже на ультраранні свіжі овочі найбільший попит.

Для того, щоб допомогти розібратись у цьому, та ряді інших питань, компанія Мнагор надає всім клієнтам безкоштовні консультації. А також запрошує спробувати наші унікальні українські суперсолодкі сорти, агроконсультант Павло Лисенко, 067-431-53-13 радо відповість на всі ваші питання.

Таким чином, враховуючи кліматичні зміни, що відбуваються, можна стверджувати про те, що в Україні іде постійний пошук ультраранніх сортів із захистом від посухи, і вже в цьому році всі бажаючі можуть перевірити технологію Радікс Перфекта на власній землі.