Останнього часу на ринку з’явилися препарати абсолютно нового призначення, які раніше в традиційній агрономії не було. Йдеться про так звані деструктори. Невже вони необхідні  практикам?

Що таке деструктори стерні?

Деструктори стерні – нова група препаратів, про які 5–10 років тому ніхто нічого не чув. Головне їх призначення – боротьба за родючість ґрунту, як найважливішого чинника отримання стабільних і високих врожаїв. Річ у тім, що в наш час тотальної індустріалізації природні способи збереження родючості ґрунту порушено: глибока оранка, відчуження продукції з поля, знищення всіх «непотрібних» рослин, застосування пестицидів, відсутність сівозмін приводять до порушення життєдіяльності біогеоценозів – самостійного природного створіння, яке  відповідає за родючість. Культурне поле, агроценоз, такої  здатності не має. Воно є тендітним, вразливим і потребує постійного піклування людини з її «ліками» – добривами, пестицидами обробітком. Але ці ліки – не що інше, як «бомба сповільненої дії». За підвищенням врожайності, наче тінь, слідує виснаження грунтів, погіршення їх потенційної родючості.

Відтак турботою землеробів є не тільки отримання високих врожаїв, але й охорона грунту, відновлення його як самостійної живої самоврегульованої  системи.  Повірте, земля віддячить сторицею.

Родючість і деструктори стерні

При чому тут деструктори? – Вони дозволяють зменшити швидкість деградації грунтів, збільшити кількість видів корисної ґрунтової мікрофлори та її біомасу до 5-7 т/га і тим самим підтримати біологічну активність грунту, зробити його живим і здоровим.

За рахунок чого деструктори стерні ефективні ?

За використання деструкторів стерні з’явилася можливісь повертати у грунт поживні речовини, зокрема цінну органіку.  Найпростіший спосіб – використовувати те, що лежить буквально під ногами – рослинні рештки після збору урожаю. Саме рослинні рештки – стерня, солома – є незамінним матеріалом для ґрунтоутворення з накопиченням гумусу. Наприклад, при загальному врожаї біомаси озимих зернових 120-160 ц/га в ґрунт повертається до 40-60 ц/га соломи; у посівах ярих при біомасі 80-120 ц/га – до 30–35 ц/га. Спалювання соломи через загрозу розповсюдження збудників хвороб і шкідників, які в ній накопичуються, призведе до знищення ґрунтових мікроорганізмів, які забезпечують життя рослин.

Завдяки дії деструкторів стерні розвиток патогенів і шкідників стримується. Рештки рослин ефективно розкладаються і переробляються у необхідні рослинам поживні речовини. Відомим є факт, що в результаті розкладання соломи в ґрунт повертається до 40 кг азоту і калію, 20 кг фосфору, 2,5-2,9 т вуглецю, не враховуючи цілої низки інших макро- і мікроелементів. Крім цього, солома дає можливість зробити ґрунт рихлим, поліпшити його вологоутримуючу здатність, захищає його від висушування та ерозії.

Отже, деструктори стерні покликані прискорювати процес розкладання решток,  покращувати фітосанітарний і фізико-хімічний стан грунтів.

На ринку є чимало деструкторів стерні. Як обрати кращий?

Перш за все, це мають бути комплексні висококонцентровані препарати, в складі яких повинні бути ферменти і мікроорганізми різних таксономічних груп у споровій або капсульованій формі. Доведено, що витіснити патогени, зайняти свою екологічну нішу можуть тільки препарати з високим вмістом корисних бактерій і мікроміцетів. Концентрація їх повинна бути не менша, ніж 1х109 КУО/мл препарату.

Будьте уважні й до вартості препаратів. Зазвичай при низькій ціні – великі норми внесення. Оптимальна норма внесення у комплексних деструкторів – (1-2) л на 1 га. Деструктори стерні повинні мати широкий  спектр дії та одночасно виконувати декілька функцій: переробляти органіку, захищати від хвороб, брати участь у покращенні росту та розвитку рослин.

Якісними можуть бути препарати, які виготовляють  спеціалісти, що обізнані з селекцією, створенням умов асептики, фізіології та біохімії мікроорганізмів. Тільки так можна отримати препарати з найактивнішими штамами та заданими властивостями, які не втрачаються під час тривалого зберігання та під час застосування.+

Щоб пересвідчитися в ефективності деструкторів стерні, запитуйте про досвід їх застосування, який повинен бути не менше 3-х років, ознайомлюйтеся з актами ефективності, запитуйте контакти господарств, які використовували деструктори

У нашому магазині можна придбати наступні деструктори стерні:

Біонорма ДЕСТРУКТОР, 1 л Екостерн, 5 л  Біодеструктор стерні, 10 л