При розміщенні штучних квітів в приміщення важливу роль відіграє освітлення, яке є в кімнаті або в залі. Багато дизайнерів вважають за краще купувати кілька світильників в єдиному стилі, щоб направити світло прямо на одиночну рослину або композиційну групу. У цьому випадку вдається досягти хорошого ефекту, виділивши окремі декоративні квіти, при цьому зберігаючи загальне стилістичне ціле всієї композиції. Освітлювальні прилади при такому варіанті є частиною дизайну інтер'єру та можуть розташовуватися як на стелі або стінах приміщення, так і на спеціальних пристроях. Часто оформлювачам необхідно виділити конкретне місце в приміщенні, для цього найбільш підходять декоративні штучні дерева, наприклад, бонсай або самшиту.

Таким деревам потрібна окрема підсвічування, іноді найбільш виграшно виглядає світильник, вмонтований в підлогу або просто встановлений біля основи рослини. При такому розміщенні крім підсвічування листя і силуету самого штучного рослини створюється тінь від нього на стіні позаду, що дає цікавий візуальний ефект. Залежно від кількості використаних рослин освітлювальних приладів може бути досить велика кількість, тоді їх легко можна варіювати для досягнення максимального враження.

Іноді дизайнерська ідея знаходить своє втілення в використанні підсвічування ззаду для того, щоб виділити окремий силует рослини. На думку дизайнерів, таке штучне рослина обов'язково має бути великим, тільки тоді воно буде виглядати виграшно, оскільки вся композиція вимагає досить великого простору. Пальма дуже часто виступає прикрасою інтер'єрів різної стилістики, оскільки це декоративне дерево володіє вражаючою зовнішністю, що складається з оригінальної форми листя і не менш цікавого стовбура. У роботі по створенню інтер'єрів з використанням різних видів штучних квітів і рослин застосовується як природне, так і штучне освітлення.

Яскраві квіти, такі як троянди, камелії або жоржини можуть чудово виглядати при природному освітленні вдень і штучному - ввечері. Суттєва перевага декоративних штучних рослин полягає в тому, що вони не потребують цілодобового висвітленні для квітучих рослин, цілком достатньо включати освітлювальні прилади тільки в присутності глядачів і відвідувачів приміщення. Крім того, для освітлення можна використовувати лампи будь-якого ступеня розжарювання, не побоюючись обпалити рослину.