Природа за своєю суттю самодостаточна.Человек, користуючись дарами природи повинен не тільки брати, але і віддавати данину в будь-якому вигляді, або доглядаючи за ділянкою, або в дбайливому ставленні до природи, а може в спогляданні і захопленні.

Цінність сидератів
Ці рослини мають велику перевагу в порівнянні з культурними - способом реверсії - повертають в землю збалансований набір елементів, раніше запозичений. Ще одна важлива відмінність - це забезпечення культурних рослин головним елементом для життєдіяльності вуглекислим газом.

Умови при добірці насіння
Ефективність Сидерація істотно залежить і від вибору посадкового матеріалу. При цьому враховують багато чинників, пов'язані як з висадкою так і вирощуванням. Умови можуть бути різні: погодні, біологічні властивості рослин, теплолюбна або витривала, технологія вирощування та ще багато інших. З огляду на погодні умови, наприклад - в кінці літа висівають фацелію, овес або можна і гречку, які більш пристосовані до жарким дням і менш схильні до нападу блішок.

Вплив грунту на сидерати
Як впливає особливість грунту на вирощування сидератів - на бідних, дернових раціонально сіяти гречку, люпин, буркун, які харчуються сполуками, незбагненними для багатьох інших рослин. Простий облік для біологічних можливостей культур - якщо наступної весни планується посадка картоплі на ділянці, то слід висадити Яріца. У цьому випадку не можна використовувати озиме жито https://agro-e.com.ua/nasinnia/gibrydne-ozyme-zhyto/, так як навесні можна отримати чималі проблеми, а саме - треба звільняти ділянку не тільки від рослини, але і від інгібіторів, якими жито насичує грунт. Так як ці елементи пригнічують ріст культурних рослин.

Особливості ділянки
Характерність ділянок треба теж брати до уваги - знати рівень грунтових вод, про становище схилу, показник затемнення саду. У тіні добре ростуть сидерати, такі як їжака збірна і фацелія. Бобові добре сприймають посадки на схилах, з огляду на мощі коренів, що проникають на глибину більше 10 метрів, і в той же час можуть загинути в результаті високому рівні грунтових вод. Вибираючи насіння для посадки, треба обов'язково брати до уваги всю сукупність факторів.

Вибір насіння
Гірчиця, як сидерати дуже популярне, швидко зростає і рано встигає. Цвіте яскравими, маленькими квітами жовтого кольору, має притягальну силу для бджіл, в зв'язку з дуже запашним запахом. Гірчиця має здатність засвоювати корисні речовини фосфор і калій, звільняє грунт від кореневої гнилі шкідників і інших хвороб. Сидерат, за характерними якостями, є швидкозростаючим, ніж пригнічує бур'яни. Висаджувати рекомендується після збирання врожаю. Взимку гірчиця, служить як снегозадержатель, а після мульчею і вуглецевим джерелом.
Ріпак, суріпиця, хрестоцвіті озимі - висівають восени, можна сказати, що скупчення блішок не завадить зростанню, в той час як молодим ярових важко встояти при цьому факторі.
Кукурудза, хороший вибір зі злакових - сіяти краще в кінці літа. Великі насіння проростає на глибину 10-12 сантиметрів, що дає можливість посадки в нижні, ущільнені і зволожені шари грунту. Кукурудза має сильну кореневу систему, яка йде вглиб майже на 2 метри, що дає можливість отримувати воду з глибоких шарів. Характерна - засухоустойчивостью і економічно використовує вологу.
Сорго цукрове і хлібне рослини, яким не страшні посуха і спека. Сорго відрізняється довжиною кореневою системою, якій не складно діставати вологу з глибинних шарів грунту. Має унікальні фактори - припинення життєдіяльності: розвиток тимчасово припиняється при відсутності вологи, а відновлюється після випадання опадів. Ця особливість важлива для вторинних посівів під час спекотного і сухого періодів.
Використовуються цікаві суміші, які мають біологічну відмінність. Наприклад, в сукупності з гірчицею можна сіяти цинію, овес, фацелію і мальовнича картина відкриється дачникам і городникам.