Часто початківці садівники-городники замислюються над таким питанням "Як вирощувати помідори?" Або ж "Як вирощувати томати?". У цій статті ми постараємося розповісти про азах вирощування томатів. Справа в тому, що вирощування помідорів не так вже й складно. При адекватному співвідношенні землі, тепла, вологи і терпіння ви будете винагороджені солодкими помідорами зі своєї ділянки. Головне мати гарне терпіння, і гарну ділянку. Помідори люблять тепло і вологу. З цього коли вибираєте ділянку для посадки помідорів, вибирайте саме сонячне місце, адже від кількості сонячних променів залежить смак ваших помідорів.
При виборі томатів для посадки на ділянці потрібно звернути увагу на деякі особливості томатів. Існує багато сортів томатів, вони різняться за термінами дозрівання: ранні, середньо -ранній, пізні; за розмірами: дрібні, середні, великі; за кольором: зелені, жовті, помаранчеві, червоні, рожеві, фіолетові, чорні (темні). Якщо ви проживаєте в місцевості де літо коротке, то вам краще вибирати ранні сорти томатів.
Якщо ви живете в теплих краях, ви можете дозволити собі практично будь-які сорти томатів. Слід також звернути увагу на сорт томатів, так як деякі мають салатна призначення і не годяться для консервації, в той час як деякі можна використовувати в будь-яких цілях.
І так, крок перший, купите насіння томатів. Всі досвідчені городники розсаду вирощують самі. Це пояснюється тим, що коли сам вирощуєш розсаду, ти стежиш за розвитком і правильно Удобрюєш розсаду до висадки їх в грунт. Розсаду вирощувати теж не складно. Для цього купите насіння, посадіть їх в горщик або ведерочко з під майонезу або ще, куди не будь. При цьому намагайтеся вибирати грунт для розсади хорошу. Адже саме грунт містить корисні мікроелементи, якими харчується ваша розсада. Коли у них з'являться два справжніх листочка їх потрібно пікірувати, для цього ви готуєте або стаканчики або лоток для вирощування розсади. Наповнюєте їх грунтом і акуратно пересаджує розсаду яку ви перед цим полили. Відстань між томатами повинна бути приблизно 5 см, так вони зможуть спокійно пожити до висадки їх в грунт.
Деякі фахівці з томатів рекомендують виростити по два кущі на кожного члена сім'ї, а якщо ви збираєтеся ще і робити заготовки з ваших власних помідорів, то посадить по 4 куща на кожного члена сім'ї.
Ви можете не погодитися з цими підрахунками і посадити томатів більше або менше.
Якщо ви не встигли виростити розсаду своїми руками, то вам доведеться купувати розсаду в спеціалізованих магазинах, на ринку, або біля метро де продають бабусі. При виборі розсади зверніть увагу на стебло, він не повинен бути тонким, так само подивіться на різні хвороби, тобто листя у розсади повинні бути красивими, без всяких плям ні з верхньої сторони, ні з нижньої.
Крок два, приготування грунту для розсади. Вибирайте самі сонячні місця, розпушите землю і внесіть перегній. Ми рекомендуємо не використовувати хімічні добрива для рослин вирощуваних на своїй ділянці, так як овочі отруєні хімікатами, можна купити і на ринку або в супермаркеті без особливих зусиль круглий рік. Ми ж хочемо виростити органічно вирощений чистий овоч.
Крок три - висадка розсади.
Для того щоб висадити розсаду потрібно деякі навички, яких нескладно освоїти. Якщо розсада у вас витягнулася і має довгу стебло, садити треба їх в горизонтальному положенні, це дасть їм можливість не ламатися, і рослина зможе виростити додаткові корені в місцях де закопана в землю. Якщо у вас розсаді не довше то висаджуйте їх вертикально, в глибину до першого листя. Полийте рослини з лійки, приблизно 4 літри води потрібно для молодого рослини. Так вони зможуть без особливих труднощів пристосуватися до нових умов.
Найкращий час висадки рослин, це вечір - вони зможуть звикнути до температури на вулиці і відновитися до ранку. Відстань між рослинами повинна бути 50-75 см, ваші маленькі, милі томати такими будуть не довго і їм буде потрібно простір для того щоб рости.