Готові добрива для рослин, як правило, концентровані і містять мінерали різного походження, тому з ними легко переборщити. Тому кращим і безпечним способом добрива кімнатних рослин є використання для цієї мети домашніх органічних добрив. З чого можна зробити натуральне добриво для квітів?
1. Вода після варіння картоплі
Ще один домашній спосіб підживлення кімнатних рослин - кип'ячена вода після варіння картоплі. Вона складається з мінералів і крохмалю, завдяки чому можна збагатити субстрат додатковими поживними речовинами. Однак, якщо хочеться використовувати таку воду для підживлення рослин, потрібно пам'ятати, що вона не повинна бути солоною.
2. Вода з акваріума
Якщо хтось розводить рибок в акваріумі, у нього є готове добриво для квітів. При заміні води не виливають брудну воду, а поливають нею квіти. Таким чином, вода прекрасно удобрює землю.
3. Бананова шкірка
Щоб забезпечити рослини калієм, просто дрібно нарізають шкірку банана і змішують її з грунтом, в яку потрібно посадити квіти.
4. Кавова гуща
Кавова гуща - ще один хороший спосіб удобрення грунту. Тільки це органічне добриво підходить не для всіх рослин, оскільки грунт подкисляет субстрат, тому підходить тільки для кислотолюбивих видів (азалії, папороті, орхідеї, гортензії, верес) або тих, які мають нейтральний рівень pH. Завдяки високому вмісту калію, вона також є хорошим добривом для квітучих рослин. Вона не тільки живить рослини, але і покращує структуру ґрунту, тому 1-2 рази на місяць варто виливати її в верхній шар грунту.
5. Пекарські дріжджі
Дріжджі багаті мінералами, органічним залізом і мікроелементами. Вони покращують мікрофлору грунту, пригнічують ріст шкідливих мікроорганізмів. Таким чином рослини ростуть швидше. Все, що потрібно, це 100 г свіжих дріжджів, 50 г цукру і 3 літри теплої води. Розчиняють цукор і дріжджі в воді. Забирають суміш в сторону на тиждень. Таким чином, виходить концентрат, один стакан якого слід використовувати на 10 літрів води.
6. Яєчна шкаралупа
Шкаралупу можна подрібнити і змішати з верхнім шаром грунту або перемішати з водою і полити квіти готової рідиною. Добре було б посипати під нижній отвір горщика трохи подрібнених залишків шкаралупи - рослина отримає з них ряд цінних поживних речовин. Як і грунт, яєчна шкаралупа також не рекомендується для всіх рослин. Вона містить азот і карбонат кальцію, тому їй слід підгодовувати види, які віддають перевагу лужну або нейтральну реакцію субстрату. Її не слід додавати в горщики з вересу, гортензіями, орхідеями, гарденії, азаліями, рододендронами або папоротями. Завдяки кальцію зміцнюється стійкість рослин до всіх шкідників.
7. Трав'яні настої
Охолоджені настої трав, наприклад, з кропиви, шавлії, польового хвоща або ромашки, якими поливають рослини, змусять їх рости пишніше і продезинфікують землю, запобігаючи розвитку бактерій. Також корисно обприскувати рослини такими настоями раз в чотири тижні. Вони стануть несприйнятливими до цвілі.
8. Мінеральна вода
Один з найпростіших і швидких способів підживлення рослин - полив мінеральною водою. Вона містить численні мінеральні сполуки в низькій концентрації, тому рослини можуть брати з неї необхідні речовини без ризику надлишку добрив. Для підгодівлі квітів вибирають негазовану або тільки злегка газовану або сильно мінералізовану воду. Немає необхідності купувати мінеральну воду спеціально для рослин. Можна використовувати воду, яку залишили у відкритій пляшці з попереднього дня.
Добриво балконних квітів є, поряд з поливом, найважливішою процедурою догляду. Грунт, призначена для вирощування рослин в контейнерах (горщиках або балконних ящиках), більш пориста і проникний. Інтенсивний полив при обмеженому обсязі горщика сприяє вимиванню поживних речовин.
Крім того, більш висока температура в контейнерах змушує рослини рости швидше і, отже, збільшує їх потреба в поживних речовинах.
Можна використовувати багато інгредієнтів, які є вдома, для виготовлення натуральних добрив для квітів, і навіть не викидати їх! Кавова гуща, яєчна шкаралупа або бананова шкірка - ідеальні інгредієнти, щоб дати квітам дозу природного харчування.