Проблема західного кукурудзяного жука, безперечно, актуальна для українських полів, адже в окремих регіонах він став уже масовим шкідником.

З іншого боку, активне поширення західного кукурудзяного жука по території України — в центр, на схід і на південь, на думку Миколи Дем’янюка, менеджера з технічної підтримки напрямку інсектициди на польових культурах компанії «Сингента», – поки що стримується природним фактором, а саме грунтовою посухою, яка стала типовим явищем для цих регіонів наприкінці весни - у першій половині літа.

“Жук вже давно міг масово мігрувати далі — все-таки пройшло більше 10 років з моменту його появи на території України. Але цього поки що не сталося, оскільки личинки можуть успішно живитися і розвиватися тільки у вологому грунті. Відповідно, в посушливому кліматі східних і

південних областей розвиток личинок є вкрай ускладненим”, — поясник Микола Дем’янюк.

Він розповів, що в Україну західний кукурудзяний жук потрапив ще на початку 2000-х років, імовірно, з Румунії чи Угорщини. Спочатку його виявили на Закарпатті. За даними «Держпродспоживслужби», в останні роки близько 1000 га кукурудзи заселяється шкідником вже і на Прикарпатті — у Львівській та Івано-Франківській областях. 2–3 роки тому кукурудзяний жук був виявлений навіть у Вінницькій і Житомирській областях. Тобто, спостерігається поступове поширення шкідника в центральні регіони країни. Але найбільше від жука страждають Чернівецька область та Закарпаття.

 

Щойно відроджена личинка західного кукурудзяного жукаЩойно відроджена личинка західного кукурудзяного жукаНебезпечнішими для культури є личинки жука, аніж дорослі особини. Відкладання яєць нового покоління шкідника відбувається в другій половині липня - серпні, у верхній шар грунту (до 10 см) прикореневої зони  кукурудзи, біля стебла. Яйця зимують, зазвичай, безперешкодно, оскільки витримують до -10°С. Навесні, за стабільної температури повітря понад +10 ᴼС відроджуються личинки (як правило, в травні), і ушкоджують кореневу систему культури з кінця весни і до середини літа. В цей час рослини вже мають 5–7 листків або більше і є дуже вразливими перед личинками — не зміцніле коріння вони поступово знищують, а надземна частина або в'яне, або ламається і вилягає. Шкода від дорослих комах є досить умовною, але в той же час вони здатні пошкоджувати жіноч і чоловічі суцвіття: волоть, нитки початків і зерно в фазі молочної стиглості. Внаслідок пошкоджень від імаго виникає підвищений ризик розвитку грибних захворювань: наприклад, фузаріозної або червоної гнилі качанів.

 

©Пропозиція - Головний журнал з питань агробізнесу
https://propozitsiya.com/ua/yak-borotysya-iz-zahidnym-kukurudzyanym-zhukom